Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Szydłowiec

Szydłowiec stawia na ekologię

czwartek, 13 sierpnia 2020 13:04 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Gmina Szydłowiec otrzymała 1,5 mln zł na wymianę starych kotłów grzewczych i instalację odnawialnych źródeł energii. Umowę podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski, burmistrz Artur Ludew oraz skarbnik Iwona Czarnota.

W ramach projektu wymienione zostaną stare kotły centralnego ogrzewania na niskoemisyjne i ekologiczne urządzenia. Wybudowane zostaną także instalacje odnawialnych źródeł energii.

- Jest to dofinansowanie na blisko 1,5 mln zł i kolejne na tego typu przedsięwzięcie. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest ochrona środowiska - mówi burmistrz Artur Ludew.

Łącznie w budynkach mieszkalnych wykonanych będzie 126 instalacji.

- To jest bardzo ważny projekt. Zwłaszcza dla tych obszarów, gdzie tradycyjne ogrzewanie przeważa nad centralną siecią, paleniskami gazowymi, bo ciągle mamy problem ze smogiem - mówi marszałek Adam Struzik.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla, że społeczeństwo jest coraz bardziej wyedukowane w kwestii odnawialnych źródeł energii.

- Chcemy zachęcać i promować odnawialne źródła energii - powiedział wicemarszałek.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.