Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Kozienice

Nadleśnictwo i Gmina Kozienice zacieśniają współpracę

piątek, 11 września 2020 10:25 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Rozwój turystyki w Puszczy Kozienickiej, zrównoważona gospodarka leśna i ochrona przyrody – to główne założenia listu intencyjnego podpisanego dzisiaj przez burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego i nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Tomasza Sota.

Podpisanie listu miało na celu wzmocnienie społecznej funkcji lasu. - Lasy Państwowe mają trzy podstawowe funkcje: gospodarczą, ochrony klimatu, a także sportu i rekreacji – mówi nadleśniczy Tomasz Sot:

Obecność Puszczy Kozienickiej na terenie swojej gminy docenia burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. - Chcemy wspierać Nadleśnictwo we wszystkich sferach jego działalności dla dobra naszych mieszkańców – zaznaczył burmistrz:

List intencyjny w znacznej mierze skupia się na funkcjach społecznych i turystycznych Puszczy Kozienickiej. Współpraca w tym zakresie między Gminą, a Nadleśnictwem istnieje już od dawna, ale teraz została sformalizowana. Jednym z jej przejawów w przyszłości mogą być nowe ścieżki rowerowe do takich miejsc Puszczy jak Królewskie Źródła, czy Cztery Kopce.