Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Opoczno

Protest na krajowej „12” w Sulejowie. Mieszkańcy mają dość!

wtorek, 13 października 2020 15:41 / Autor: Michał Kaczor
fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Michał Kaczor

Protestujący zablokują rondo w Sulejowie. W środę od 16:00 będą manifestować swoje niezadowolenie z braku postępu prac przy budowie drogi S12 jako obwodnicy miasta.

Manifestacja rozpocznie się na rynku w Sulejowie, a następnie przeniesie się na rondo.

- Manifestujemy swoje niezadowolenie z niedotrzymania obietnicy przez premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas kampanii wyborczej obiecał, że do jesieni droga S12 będzie wpisana jako obwodnica Sulejowa w program realizacji dróg krajowych i autostrad. Został opublikowany rejestr dróg do realizacji, ale niestety, nie zawarła się w nim droga S12 – mówi Jacek Zajączkowski, jeden z organizatorów protestu.

Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Szczególnie ci, którzy jadą trasą Opoczno - Piotrków Trybunalski oraz Żarnów - Piotrków Trybunalski.

- Najpierw będziemy mieli protest w formie spotkania na tzw. „rynku” w Sulejowie. Tam wystosujemy apel do pana premiera, a następnie będziemy przechodzić przez 6 przejść dla pieszych, żeby pokazać, jak wygląda sytuacja na całej drodze krajowej nr 12 – tłumaczy Jacek Zajączkowski.

Organizatorzy protestu zaznaczają, że termin jest nieprzypadkowy. W środę (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej, więc szkoły nie pracują i manifestacja nie spowoduje dużych utrudnień w ruchu.