Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

Radomskie

Nowa sala gimnastyczna w Klwatce Królewskiej

środa, 14 października 2020 09:33 / Autor: Radosław Mizera
foto: FB/Paweł Dziewit
Radosław Mizera

Do użytku oddano salę gimnastyczną przy szkole podstawowej w Klwatce Królewskiej w gminie Gózd. W uroczystości udział wziął wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Zadanie było dofinansowane w ramach programu Funduszu Rozwoju Kultury. Jego koszt wyniósł ponad 3 mln 600 tys. złotych.

- Uczniowie Szkoły Podstawowej mogą ćwiczyć i rozwijać swoje pasje w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Nowa inwestycja umożliwia dzieciom czynny udział w grach zespołowych - mówił wójt gminy Paweł Dziewit. Dzięki nowoczesnym warunkom i pełnym wyposażeniem sali gimnastycznej, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. ze sprzętu sportowego.

Premier Mateusz Morawiecki w liście do uczniów i nauczycieli szkoły napisał, że "sport to nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej, ale także budowanie siły charakteru i hartu ducha". - To sposób na rozwijanie swoich pasji. Dlatego tak ważne jest, by zajmował szczególne miejsce w życiu dzieci i młodzieży. Nie będzie to możliwe bez nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej - napisał w liście premier polskiego rządu.

Budynek sali składa się z dwóch części: jednokondygnacyjnej wyższej (sala gimnastyczna, a w niej boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną) oraz dwukondygnacyjnej niższej (zaplecze i sale dydaktyczne). Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Całkowita wartość zadania wyniosła 3 mln 672 tys. zł.