Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

REGION

Oszukiwał na... Amerykańskiego żołnierza

środa, 09 grudnia 2020 12:58 / Autor: Michał Kaczor
fot. FirmBee/pixabay.com
Michał Kaczor

Oszuści cały czas wymyślają nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy. 63-letnia kobieta padła ofiarą mężczyzny, który podawał się za amerykańskiego żołnierza.

63-latka poznała mężczyznę przez internet. Ten podawał się za amerykańskiego żołnierza i lekarza, który służy w Afganistanie z ramienia Czerwonego Krzyża.

- Przez pewien czas prowadzili korespondencję. Oszust pisał po polsku. Mężczyzna prosił kobietę o pomoc. Hall, bo tak się przedstawiał żołnierz, chciał zakończyć służbę wojskową, przyjechać do Polski, i spędzić resztę życia w Grójcu. W międzyczasie miał nadać do niej paczkę. Kobieta zgodziła się pomóc rozmówcy i przelewała euro na niemieckie konta. Z kobietą korespondował również dowódca rzekomego żołnierza. Pieniądze w kwotach 1500 i 5000 euro były przeznaczone na przyjazd innego lekarza, który miałby zmienić Halla podczas misji. Kolejne wysokie kwoty pieniędzy były niezbędne do odebrania paczki, która trafiła do Niemiec. „Amerykański żołnierz” cały czas błagał kobietę o pomoc – relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

63-latka zaufała mężczyźnie i wykonała kilka przelewów na kwotę ponad 50 tysięcy złotych.

Okazało się, że mężczyzna jest oszustem. W internecie posługiwał się zdjęciami z sieci i stworzył fałszywą tożsamość.

Policja przypomina, że oszuści cały czas modyfikują swoje działania. Do tej pory udało się wykryć wyłudzenia m.in. na wnuczka, policjanta, czy pracownika pomocy społecznej.