Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Kozienice

Kozienice murem za chorym Kazikiem

piątek, 08 stycznia 2021 11:13 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Facebook
Kamil Zapora

Akcje charytatywne dla trzyletniego Kazika z Kozienic zataczają coraz szersze kręgi. Celem jest zebranie pieniędzy na kosztowną terapię, która może ocalić życie chłopcu choremu na nowotwór.

Trzyletni Kazik z Kozienic walczy o życie. Pod koniec grudnia zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór pnia mózgu. Lekarze nie pozostawili złudzeń - statystycznie dziecko ma 3 do 6 miesięcy życia. Jednak rodzice nie zamierzają się poddać. Trwa zbiórka 300 tysięcy złotych na eksperymentalną terapię w Szwajcarii, która może być jedynym ratunkiem dla Kazika - niestety guz jest nieoperacyjny. Do tej pory zebrano już ponad 2/3 potrzebnej kwoty, a wszystko dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności Kozienic i całego powiatu kozienickiego. Ludzie starają się pomóc na wszelkie możliwe sposoby: organizują licytacje, rozpowszechniają informacje o zbiórce w internecie, a także organizują różnego rodzaju wyzwania takie jak – „Serce dla Kazika”. Co musi zrobić osoba nominowana? Wyjaśnia Weronika Wachnik, uczennica I LO w Kozienicach:

Czas na wykonanie zadania to 72 h. Odnośnik do zrzutki znajduje się TU.

Inspiracją dla uczniów był inny challenge zapoczątkowany przez OSP Kozienice. Sama akcja jest częścią projektu realizowanego przez I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - „Nie musisz być sam – Zielone pomoże”.