Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Radomskie

Złodzieje narażają na niebezpieczeństwo mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko

poniedziałek, 11 stycznia 2021 10:23 / Autor: Michał Kaczor
fot. Gmina Jedlnia-Letnisko
Michał Kaczor

Złodzieje kradną pokrywy studzienek ulicznych na terenie gminy Jedlnia-Letnisko. Władze gminy zgłosiły sprawę na policję.

Kradzieże pokryw studzienek kanalizacyjnych zaczęły się 30 grudnia. To przede wszystkim zagrożenie dla osób, które poruszają się chodnikami, ale też rowerzystów czy kierowców.

- Ci, którzy dopuszczają się takiego czynu, nie zastanawiają się do końca, jakie mogą być konsekwencje tego działania. Brak pokrywy na studzience, gdzie studnia ma 2 metry głębokości, może skończyć się tragicznie dla pieszych poruszających się po chodniku, a także dla tych, którzy poruszają się samochodami po jezdni. Mogę apelować o rozsądek i zastanowienie się nad tym. Te przypadki są zgłoszone do organów ścigania i będziemy robili wszystko, żeby byli ukarani z największą surowością - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

Złodzieje działają na terenie całej gminy. Najczęściej łupem padają pokrywy z dróg o mniejszym natężeniu ruchu. Od 30 grudnia do 7 stycznia władze gminy odnotowały 5 kradzieży w Lasowicach i Rajcu Poduchownym.

- Na bieżąco zabezpieczamy. Kupujemy włazy i wkładamy je w miejsce, gdzie były ukradzione, ale nie możemy robić tego w nieskończoność. Apelujemy, monitorujemy. Z mediów społecznościowych możemy wyczytać, że nastąpiło też pospolite ruszenie obywatelskie pilnowania tych spraw. Sytuacja jest nieciekawa i bardzo niebezpieczna dla użytkowników dróg i chodników - dodaje wójt.

Koszt zakupu włazu z montażem wynosi kilkaset złotych.