Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Białobrzegi

Białobrzescy policjanci dbają o zwierzęta

poniedziałek, 01 marca 2021 18:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: policja/Białobrzegi
Monika Nowakowska

Białobrzescy funkcjonariusze zebrali i dostarczyli do mini zoo na terenie Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Emaus w Turnie plony, które pozwolą bezpiecznie przetrwać pozostałe chłodne dni i noce zwierzętom rezydującym w ośrodku. Taka pomoc pokazuje, że policjanci mają otwarte serce nie tylko na potrzeby ludzi.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach współpracują z wieloma instytucjami na terenie powiatu białobrzeskiego głównie w aspekcie profilaktyki, bezpieczeństwa czy edukacji. Przykładem tego, choć w zupełnie innej formie, jest współpraca z Ośrodkiem Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turnie. Ośrodek prowadzi mini zoo, w którym są kozy, barany, osiołki i kucyki. Tegoroczna zima, która była wyjątkowo sroga dała się również we znaki zwierzętom.

Komendant Powiatowy Policji w Białobrzegach insp. Jacek Sułecki odpowiedział na apel Dyrektora Ośrodka ks. kan. Radosława Walerowicza o wsparcie w postaci plonów rolnych i sadowniczych. Białobrzescy funkcjonariusze zebrali i dostarczyli do mini zoo m.in. ziemniaki, jabłka, kapustę, owies, siano czy słomę, która posłuży do ocieplenia szop i wybiegów. Dostarczone plony pozwolą bezpiecznie przetrwać pozostałe chłodne dni i noce zwierzętom rezydującym w ośrodku. Taka pomoc pokazuje, że policjanci mają otwarte serce nie tylko na potrzeby ludzi.