Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Kozienice

Radni w Kozienicach dokończyli obrady

wtorek, 30 marca 2021 18:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kamil Zapora

Dzisiaj odbyła się druga część sesji rady powiatu kozienickiego, która rozpoczęła się wczoraj, ale została przerwana z powodu spornej kwestii rządowej dotacji w kwocie 5 mln złotych.

Druga część sesji rozpoczęła się od głosowania nad uchwałami zmieniającymi wieloletnią prognozę finansową powiatu na lata 2021-32 i budżet powiatu kozienickiego na 2021 rok. Wczoraj do głosowania nie doszło, ponieważ 11 radnych chciało wykreślenia z ich treści 5 mln złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pierwotnie dotacja miała być wykorzystana na modernizację bloku operacyjnego szpitala w Kozienicach. Jednak obecnie jest to mało realny scenariusz, ponieważ całość inwestycji pochłonęłaby 25 mln złotych na co powiat zwyczajnie nie stać, zwłaszcza że wkrótce rozpocznie się budowa nowej siedziby szkoły specjalnej. Po wprowadzonych poprawkach do uchwał, radni przyjęli je jednogłośnie.

Sprawę spornych 5 mln starał się rozjaśnić starosta Andrzej Jung:

Rozwiązanie kwestii pieniędzy na blok operacyjny nie zakończyło tematu szpitala. Radny Tomasz Trela pytał o realizowane przez szpital inwestycje z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Poinformował też o kolejnej dotacji, której szpital może spodziewać się od Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Tym razem będzie to prawie 1,3 mln złotych na termomodernizację:

Większej przejrzystości w planowanych wydatkach powiatu domagał się również radny Zbigniew Sitkowski:

Zbigniewa Sitkowskiego poparł radny Krzysztof Wolski:

Jak zapowiedział starosta kozienicki Andrzej Jung w czerwcu zostanie przedstawiony raport o realizacjach za poprzedni rok:

Przewodniczący rady Włodzimierz Stysiak zapowiedział na kwiecień sesję poświęconą tematyce szpitala, na której dyrektor Roman Wysocki przedstawi szczegółowe informacje na temat zadłużenia i prowadzonych inwestycji.