Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

Nowy blok socjalny ma powstać w Drzewicy

czwartek, 22 kwietnia 2021 17:06 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O rozbudowie sieci gazowej oraz planach związanych z budową bloku socjalnego w audycji Gmina Drzewica na Fali mówił burmistrz Janusz Reszelewski.

W ubiegłym roku rozpoczęła się długo oczekiwana w Drzewicy inwestycja polegająca na budowie gazociągu. Prace prowadzone były wzdłuż ulic Stawowej i Staszica. W tym roku planowana jest kontynuacja tej inwestycji. Mówił o tym w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski. Jak wyjaśnił, linia gazociągu będzie budowana wzdłuż ulic Stawowej (za osiedlem domów dwurodzinnych), Braci Kobylańskich, Skalnej i Przemysłowej. Wybudowana zostanie również stacja regazyfikacyjna. Właśnie do niej dowożony będzie gaz i z niej trafi on do budowanego właśnie gazociągu. Pierwsi odbiorcy będą mogli podłączyć swoje gospodarstwa do sieci gazowej prawdopodobnie już na jesieni.

Janusz Reszelewski mówił również o planach budowy bloku socjalnego w Drzewicy. Póki co ma powstać projekt tego wielorodzinnego budynku. Sam blok dla kilkunastu rodzin miałby zastąpić tzw. ceglankę, położoną na gminnym terenie przy ulicach Fabrycznej i Sportowej w Drzewicy. Obiekt jest w złym stanie technicznym, a jego generalny remont okazuje się nieopłacalny. Stąd decyzja samorządu o budowie nowego budynku. – Na początku marca bieżącego roku nastąpiły zmiany zasad dofinansowania inwestycji polegających na budowie oraz modernizacji budynków i lokali komunalnych. Znowelizowana ustawa mieszkaniowa zwiększa kwoty dofinansowania dla gmin do 80 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia. Myślę, że byłoby nieroztropne nie skorzystać z takiej możliwości – mówił burmistrz Drzewicy. O pieniądze na budowę nowego obiektu drzewicki samorząd zamierza ubiegać się w przyszłym roku.

Stypendia i nagrody burmistrza Drzewicy za wybitne osiągnięcia sportowe w kajakarstwie slalomowym odebrało czterech drzewickich sportowców. Stypendia przyznane zostały Szymonowi Zawadzkiemu i Maciejowi Bartosowi, z kolei nagrody otrzymali Ariel Kasiński i Bartłomiej Reguła. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o 25-milionowym pasażerze Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Okazało się, że jest nim mieszkający na terenie gminy Drzewica Sebastian Miązek.

Burmistrz Janusz Reszelewski mówił także o zainaugurowaniu akcji „Czysta Drzewica” oraz o planowanym przez Wody Polskie oczyszczeniu Drzewiczki przepływającej przez miasto. Poinformował również o planach budowy bulwaru. Miałby on powstać wzdłuż Drzewiczki w okolicach zamku.

Posłuchaj całej audycji Gmina Drzewica na Fali: