Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Kozienice

Pocovidowy zastrzyk na wzmocnienie gospodarki Kozienic

czwartek, 13 maj 2021 14:24 / Autor: Kamil Zapora
Prezes LGD "Puszcza Kozienicka" Irena Bielawska, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” otrzyma na jesień od Ministerstwa Rolnictwa dodatkowo prawie 3 mln złotych do rozdysponowania do końca 2023 roku. Środki te trafią przede wszystkim do przedsiębiorców z terenu powiatu kozienickiego.

W lokalnych grupach działania wsparcia może szukać dużo podmiotów zarówno prywatnych jak i publicznych. Mówi Irena Bielawska, prezes LGD „Puszcza Kozienicka”:

Każda lokalna grupa działania ma swój określony budżet w zależności od liczby mieszkańców terenu, na którym działa. Środki te mogą się zwiększyć z różnych przyczyn, np. z powodu skutecznego rozdysponowania uzyskanych środków. W przypadku LGD z Kozienic wskaźnik podpisanych umów jest wysoki i na początku roku wynosił prawie 86 %. Między innymi dzięki temu na konto Stowarzyszenia wpłynie dodatkowe 2,912 mln złotych:

Jednocześnie LGD zobligowana jest do przeznaczenia co najmniej 35% dodatkowych środków na wsparcie w zakładaniu nowych działalności gospodarczych. Mówimy tu o niemałych pieniądzach, bo uzyskać można nawet 100 tys. złotych na rozruch działalności. Jak starać się o pieniądze?

Dodatkowe pieniądze LGD planuje przeznaczyć również na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej i drogowej.