Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Kozienice

Odwołanie zarządu powiatu kozienickiego: komisja rewizyjna nie wydała opinii

wtorek, 18 maj 2021 18:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Posiedzenie komisji rewizyjnej rady powiatu kozienickiego zostało przerwane do przyszłego tygodnia. Komisja miała wydać dziś opinię na temat wniosku o odwołanie zarządu powiatu złożonego przez grupę radnych.

Dzisiaj zebrała się komisja rewizyjna rady powiatu kozienickiego. Udzielono absolutorium zarządowi powiatu kozienickiego za 2020 rok głosami czterech z pięciu członków komisji. Jeden radny wstrzymał się od głosu. Natomiast cała komisja wstrzymała się od wydania opinii na temat wniosku o odwołanie zarządu powiatu podpisanego przez 13 radnych, który wpłynął do biura rady 23 kwietnia. Więcej o nim posłuchacie TUTAJ.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Grzegorz Sotowski tak uzasadniał decyzję komisji:

Komisja ma spotkać się ponownie we wtorek 25 maja. Pamiętajmy jednak, że opinia komisji nie jest wiążąca dla radnych, którzy w tajnym głosowaniu na sesji zdecydują o tym czy odwołać zarząd powiatu.

Oprócz przewodniczącego Grzegorza Sotowskiego w skład komisji rewizyjnej wchodzą: Henryk Plak – zastępca przewodniczącego, Tomasz Trela – sekretarz oraz członkowie komisji: Waldemar Witkowski i Marcin Zmitrowicz.