Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

Kozienice

Krzysztof Wolski nowym starostą kozienickim

poniedziałek, 07 czerwca 2021 19:47 / Autor: Kamil Zapora
Krzysztof Wolski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Radny powiatu kozienickiego i dotychczasowy sekretarz gminy Głowaczów Krzysztof Wolski został wybrany nowym starostą powiatu kozienickiego.

Dzisiaj radni powiatu kozienickiego zagłosowali nad odwołaniem starosty i zarządu powiatu kozienickiego. 13 radnych było za, 3 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Odwołany starosta Andrzej Jung nie krył rozczarowania decyzją rady:

Andrzej Jung nie wyklucza możliwości, że wynik dzisiejszej sesji może się jeszcze zmienić. Miał tu na myśli zgłoszenie do prokuratury incydentu z poprzedniej sesji, kiedy Krzysztof Wolski używał tabletu radnej Lidii Ligorowskiej przy stwierdzaniu kworum:

 Sam Krzysztof Wolski, wobec którego padły zarzuty przyznał dziś, że była to tylko forma pomocy z jego strony w obsłudze tabletu.

Andrzej Jung jednocześnie zapowiedział swój udział w wyborach na burmistrza gminy Kozienice w 2023 roku:

O odwołanie starosty wnioskowało 13 radnych. Po głosowaniu zaproponowali oni rozszerzenie porządku obrad o wybór nowego starosty. Radna Lidia Ligorowska w imieniu klubu PiS zgłosiła kandydaturę Krzysztofa Wolskiego, który zdobył 14 głosów poparcia. Jak powiedział po wyborze, jego priorytetami przez najbliższe 2,5 roku, czyli do najbliższych wyborów samorządowych, będą szpital powiatowy i nowo powstająca szkoła specjalna w Kozienicach:

Krzysztof Wolski pochodzi z Głowaczowa, a latach 1990-94 był w nim przewodniczącym rady gminy. Był też radnym pierwszej, trzeciej, piątej i szóstej kadencji rady powiatu kozienickiego, a także jej przewodniczącym w czasie trzeciej kadencji.

Pełnił też funkcje dyrektora PSP i gimnazjum w Głowaczowie.