Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Opoczno

124. rocznica urodzin Hubala

środa, 09 czerwca 2021 16:55 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O planowanej inwestycji drogowej, placu zabaw w Dębie, obchodach 124. rocznicy urodzin Hubala oraz atrakcjach turystycznych w audycji Gmina Poświętne na Fali mówił wójt Michał Franas.

Gmina Poświętne pozyskała 114 tys. zł na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych. – Chodzi o odcinek niespełna kilometra drogi w miejscowości Brudzewice – wyjaśniał na antenie Radia Plus Radom wójt Poświętnego Michał Franas. Zadanie ma być zrealizowane do końca września. Już teraz za to z rozbudowanego placu zabaw mogą cieszyć się dzieci z Dęby. Przy miejscowej szkole z nowych atrakcji najmłodsi mogą korzystać od 1 czerwca. Zadanie zrealizowane zostało dzięki pieniądzom ze Stowarzyszenia Dolina Pilicy.

W audycji Gmina Poświętne na Fali wójt Michał Franas mówił także o zaplanowanych na 16 czerwca obchodach 124. rocznicy urodzin Hubala. Uroczystości przeprowadzone będą w Poświętnem przy Hubalówce. Początek o godzinie 10. W programie m.in. musztra paradna kadetów z Lipin oraz musztra konna miejscowych ułanów. Michał Franas mówił także o atrakcjach turystycznych gminy Poświętne. Podkreśli, że gmina jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Zaprosił do odwiedzenia ciekawych miejsc m.in. bazyliki w Studziannie i szańca Hubala w Anielinie. Poinformował również, że w najbliższą sobotę na terenie gminy będzie można zobaczyć zabytkowe motocykle. Wszystko za sprawą rajdu motocykli zabytkowych, który organizowany jest w 81. rocznicę śmierci majora Hubala.

Posłuchaj całej audycji Gmina Poświętne na Fali: