Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Kozienice

Skok do wody dla ochłody w Kozienicach, Garbatce i Pionkach

poniedziałek, 28 czerwca 2021 07:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kozieniczanie szukający ochłody w wodzie mają do wyboru trzy strzeżone akweny w najbliższej okolicy: Jezioro Kozienickie, „Polanka” w Garbatce-Letnisku i Staw Górny w Pionkach. Sprawdziliśmy co oferują gościom.

Radom szczepienia

Kozienice

W samych Kozienicach znajduje się Jezioro Kozienickie, które od kilku lat otrzymuje status kąpieliska. Jak mówi dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz, wiąże się to ze spełnieniem szeregu restrykcyjnych wymogów:

Oferta ośrodka nad jeziorem jest bogata:

 Harmonogram wakacyjnych koncertów nad Jeziorem Kozienickim znajdziecie na plakacie na końcu artykułu.

Garbatka-Letnisko

15 kilometrów od Kozienic między drzewami Puszczy Kozienickiej ukryta jest „Polanka” w malowniczej Garbatce-Letnisku, a w niej kompleks domków letniskowych, miejsce ogniskowe, nowoczesny plac zabaw oraz piaskowe boisko do gry w siatkówkę czy piłkę nożną. Co ważne o bezpieczeństwo nad wodą dbać będzie dwóch ratowników. Mówi Marzena Pomarańska, sekretarz gminy Garbatka-Letnisko:

 

Pionki

Kąpielisko nad Stawem Górnym w Pionkach pilnowane jest przez dwóch ratowników – od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy przez trzech w tych samych godzinach.

Atrakcje jakie oferuje Ośrodek „Staw Górny” wymienia kierownik Wojciech Kutyła:

Ośrodek „Staw Górny” w Pionkach w sezonie letnim otwarty jest w godzinach 7:00-22:00. Poszczególne obiekty dostępne są w następujących godzinach:- Kąpielisko 10-17 - Splash Park 11-14/15-18- Wake Park 11-19 (ostatnie wejście o 18)- Wypożyczalnia (kajaki, rowerki) 11-19