Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Kozienice

Magdalena Chołuj z Grand Prix XVIII Festiwalu im. Bogusława Klimczuka

sobota, 28 sierpnia 2021 23:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W sobotę wieczorem na Scenie Enea amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim mieliśmy okazję wysłuchać koncertu galowego laureatów XVIII edycji Konkursu o nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Grand Prix Festiwalu i nagroda w wysokości 6 tysięcy złotych trafiły do Magdaleny Chołuj, która w Kozienicach zaprezentowała się po raz siódmy. 

Drugi dzień Festiwalu Piosenki Rozrywkowej imienia Bogusława Klimczuka rozpoczął się od występu Kabaretu Skeczów Męczących. Po nim wysłuchaliśmy siedmiorga laureatów konkursu o nagrodę imienia znanego kompozytora pochodzącego z Kozienic. Wokaliści jeszcze w czasie występu nie wiedzieli jakie nagrody przyznało im jury. Jak się okazało, najwyższe wyróżnienie, czyli Grand Prix Festiwalu oraz nagroda pieniężna w wysokości 6 tysięcy złotych trafiły do Magdaleny Chołuj z Morawicy, która w konkursie wystartowała po raz siódmy. Na czele jury stał Dariusz Szewc. W jego składzie znalazł się również Mikołaj Ganabisiński, który reprezentował głównego sponsora Festiwalu - Eneę Wytwarzanie. Czek opiewający na kwotę pięciu tysięcy złotych za najbardziej energetyczny występ trafił do Adrianny Włodarczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu. Nagrody pieniężne na konkurs przekazali również Gmina Kozienice i Powiat Kozienicki. 

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na koncert wspomnień o Bogusławie Klimczuku w wykonaniu duetu Lenda/Kozub. Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub to muzyczne małżeństwo. Paulina jest laureatką Grand Prix XV edycji festiwalu, a zza kulis wspierał ją wtedy Piotr. 

Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny.