Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Kozienice

Studniówkowa noc maturzystów I LO w Kozienicach

sobota, 15 stycznia 2022 20:26 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do kozienickich szkół wróciły studniówki. Jako pierwsi bawią się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, którzy nie kryli radości, że ta wyjątkowa noc ich nie ominie.

Dzisiejsza noc należy do maturzystów z I LO w Kozienicach, którzy bawią się na balu studniówkowym w Centrum Szkoleniowo-Integracyjnym „Jagiellonka” w Jedlni. Po dwuletniej przerwie dyrekcja szkoły i rada rodziców podjęli decyzję o organizacji balu.

Jeszcze dziś każdy stara się o tym nie myśleć, lecz już jutro zacznie się ostateczne odliczanie. Jak się okazuje sto dni do matury to stresujący czas nie tylko dla uczniów, ale też dla rodziców i nauczycieli.

Organizacja studniówki to kilka obligatoryjnych punktów. Oprócz przygotowań do poloneza to również wybranie odpowiedniego lokalu, zespołu, menu i oczywiście kreacji. Jak usłyszeliśmy dzisiaj w Jedlni wybór studniówkowego stroju może stanowić nie lada wyzwanie nie tylko dla kobiet.

Wśród gości zaproszonych na bal znaleźli się m.in.: wicestarosta powiatu kozienickiego Małgorzata Bebelska, burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, czy dyrektor Zespołu Szkół w Kozienicach Ryszard Zając. Życzyli oni uczniom powodzenia na egzaminach, trafnych decyzji w życiu i pewności siebie.

O tym wszystkim usłyszycie w naszej relacji ze studniówki I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach: