Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

REGION

Prawie 13 mln zł dla samorządów

środa, 11 października 2023 15:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Umowy zostały podpisane dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Radomiu. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna długość modernizowanych odcinków w ramach podpisanych umów to ponad 16 km.

- Spotkaliśmy się dziś tu w Radomiu, żeby podpisać ostatnie wnioski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tego specjalnego komponentu dedykowanego remontom lokalnych dróg. Dziś podpisaliśmy 13 umów, na łączoną kwotę 12,7 mln zł. Potężna kwota, która wesprze Państwa budżety, będzie dzięki temu można zrealizować te ważne przede wszystkim dla Państwa, mieszkańców inwestycje - mówił wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał powiat przysuski na kwotę ponad 1,6 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na na remont drogi Ruski Bród – Hucisko – granica województwa. Starosta Marian Niemirski:

Gmina Wieniawa podpisała umowę na kwotę ponad 762 tys. zł na remont drogi Skrzynno – Komorów. Wójt gminy Krzysztof Sobczak:

Z kolei gmina Stara Błotnica podpisała umowa na kwotę ponad 686 tys. zł na remont drogi Stary Sopot – Stary Kobylnik. Wójt gminy Marcin Kozdrach:

Powiat Kozienicki umowa na kwotę ponad 652,5 tys. zł na remont drogi Magnuszew – Przewóz Stary w miejscowości Grzybów,

Powiat Lipski umowa na kwotę blisko 990 tys. zł na remont drogi Lipsko - Solec nad Wisłą,

Gmina Kozienice umowa na kwotę ponad 452,5 tys. zł na remont dwóch odcinków dróg gminnych ul. Starowiejskiej i ul. Świerkowej,

Gmina Białobrzegi umowa na kwotę blisko 1,1 mln zł na remont ulicy Szlacheckiej w Suchej,

Gmina Odrzywół umowa na kwotę ponad 87,2 tys. zł na remont drogi ul. Ogrodowa w Odrzywole,

Gmina Potworów umowa na kwotę ponad 365 tys. zł na remont drogi Grabowska Wola – granica gminy Potworów,

Gmina Jedlińsk umowa na kwotę ponad 1,15 mln zł na remont drogi Jedlanka - Bierwiecka Wola w miejscowości Jedlanka od drogi wojewódzkiej do obiektu mostowego na rzece Tymianka,

Gmina Przyłęk umowa na kwotę ponad 767,5 tys. zł na remont drogi Ignaców droga powiatowa,

Gmina Sienno umowa na kwotę blisko 278,8 tys. zł na remont drogi Adamowie.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

W wydarzeniach udział wzięli: Posłowie na Sejm RP: Anna Kwiecień, Agnieszka Górska, Marek Suski, Senator Stanisław Karczewski.