Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Opoczno

Cecylianka w piątek w Opocznie

wtorek, 21 listopada 2023 16:49 / Autor: Marcin Prejs
Fot. MDK w Opocznie
Marcin Prejs

Profesjonalna pracowania multimedialna powstanie w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Sprzęt do niej zakupiony zostanie przez Gminę Opoczno jeszcze w tym roku. Za to w piątek, także w MDK, swój jubileusz będzie obchodziła Opoczyńska Orkiestra Miejska.

Gmina Opoczno znalazła się w gronie 100 samorządów w całej Polsce, które dostały pieniądze na utworzenie profesjonalnej pracowni multimedialnej. Powstanie ona w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Na jej utworzenie samorząd pozyskał blisko 200 tys. zł.

W audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski mówił także o powstającym przyłączu energetycznym do ładowarek, które obsługiwać będą elektryczne autobusy. Te do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Opocznie trafią już w kwietniu przyszłego roku. Chodzi łącznie o 12 pojazdów. Na realizację projektu związanego z ich zakupem i budową przyłącza samorząd pozyskał blisko 40 mln zł.

W gminnej audycji mówiliśmy również o podsumowanym przez samorząd projekcie związanym z odbiorem i usuwaniem folii rolniczych. Skorzystało z niego w tej edycji programu 63 rolników z terenu gminy. Tomasz Łuczkowski przypomniał także o inwestycjach realizowanych ostatnio właśnie na terenach wiejskich. Jak wyjaśnił, chodzi głównie o altanki i place zabaw. Zastępca burmistrza zaprosił również na piątkowy (24 listopada) koncert do Miejskiego Domu Kultury. Właśnie tam o godzinie 18 swój jubileusz 115-lecia obchodzić będzie Opoczyńska Orkiestra Miejska. Szczególna uroczystość przeprowadzona zostanie podczas Cecylianki, czyli koncertu z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyków.

Posłuchaj audycji Gmina Opoczno na Fali: