Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Kozienice

Co robić w ferie w Kozienicach?

wtorek, 16 stycznia 2024 13:49 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Archiwum Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Trwa dwutygodniowa przerwa od szkoły. Sprawdziliśmy jak mogą ją wykorzystać uczniowie z terenu gminy Kozienice.

Jednym zdaniem – jest w czym przebierać. Gminne jednostki przygotowały wiele ciekawych i w zdecydowanej większości bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu całej gminy.

Zróżnicowaną ofertę znajdziemy w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Ogród Jordanowski. W okresie ferii będziemy mogli doskonalić tam grę w tenisa, spróbujemy swoich sił w grze na instrumentach muzycznych, nauczymy się tworzyć piękne rękodzieło, a także poeksperymentujemy z balonami i zmysłami. Dodatkowo stowarzyszenie KozGames zorganizuje retro gry konsolowe. Szczegółowy rozkład jazdy pod tym LINKiem. 

Kozienicki Dom Kultury duży nacisk położył w tym roku na zajęcia plastyczne. Zapisy co prawda już się zakończyły, ale w ofercie znajdziemy też wycieczkę do Parku Legend w Nowej Słupi i specjalny seans kinowy. Szczegóły TUTAJ

Z kolei Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu postawiło w tym roku na zajęcia na lodowisku. 23 i 25 stycznia w godzinach 12:30-13:30 zapraszamy na gry i zabawy z Romanem Murawskim. Poprowadzi on także bezpłatne zajęcia z jazdy na łyżwach: 22, 24 i 26 stycznia w godzinach 9:00-13:30, a 23 i 25 stycznia w godzinach 9:00-12:30.

Ofertę na ferie przygotowała też Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice i każda z jej ośmiu filii, żeby nie tylko mieszkańcy miasta, ale również terenów wiejskich mieli łatwy dostęp do różnorodnych zajęć, których pełną listę znajdziecie TUTAJ.