Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Opoczno

W Opocznie powstaje targowisko różności

poniedziałek, 12 lutego 2024 14:41 / Autor: Marcin Prejs
Materiały Gminy Opoczno
Marcin Prejs

Targowisko miejskie w Opocznie zmieni się nie do poznania. Ruszają prace związane z jego przebudową i utworzeniem na terenach nadrzecznych multifunkcjonalnej przestrzeni.

Prace zakładają m.in. remont parkingu za kolegiatą św. Bartłomieja w Opocznie wraz z budową placu zabaw i ogrodu wodnego oraz zagospodarowanie terenu przy rzece Wąglance. By wykonać te prace, najpierw trzeba wyburzyć stare obiekty, które tu się znajdują, wyjaśnia burmistrz Opoczna Dariusz Kosno.

Inwestycja pod nazwą: „Targowisko różności - przekształcenie zdegradowanego targowiska miejskiego w nowoczesną, multifunkcyjną przestrzeń użyteczności publicznej” jest realizowana dzięki funduszom norweskim. Teren obecnie wykorzystywany do handlu rozszerzy swoje funkcje. Stanie się także miejscem do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

W związku z inwestycją obecnie funkcjonujący plac targowy na czas modernizacji zostanie wyłączony z użytku. Handel w czwartek będzie odbywał się na parkingach za kolegiatą św. Bartłomieja i Muzeum Regionalnym oraz wzdłuż ulic Wąskiej, Szewskiej i al. Sportowej od ulicy Wąskiej. Zmiany obowiązywać będą od 1 marca do 31 grudnia, czyli do zakończenia zadania. Koszt inwestycji to 9 mln 750 tys. zł.