Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Opoczno

PKP Intercity Remtrak rozpoczyna współpracę z Hitachi

środa, 27 marca 2024 09:06 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Współpraca umożliwi wykorzystanie nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych oraz wymianę doświadczeń w celu rozwoju działalności obu firm w Polsce.

PKP Intercity Remtrak i Grupa Hitachi podpisały umowę o współpracy w zakresie zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz usług. Bezpośrednia współpraca PKP Intercity Remtrak z Grupą Hitachi będzie obejmować między innymi najnowszej generacji produkty dla kolejnictwa związane z utrzymaniem taboru, usługi szkoleniowe, audytowe i doradcze, oraz rozwiązania i usługi IT, w tym systemy zarządzania produkcją, dokumentacją i magazynami, systemy i usługi cyberbezpieczeństwa oraz usługi inżynierii oprogramowania.

Umowę między firmami podpisali: Tomasz Zelwowiec, Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak oraz Tadeusz Woszczyński, Dyrektor Generalny w Polsce, Austrii i Europie Centralno-Wschodniej w Hitachi Europe Ltd. Jak wyjaśnia Tomasz Zelwowiec, pierwsze działania między firmami powinny mieć miejsce w drugiej połowie tego roku. – Dla nas Hitachi jest bardzo dużym graczem, jeżeli chodzi o sprawy związane z szeroko rozumianym IT – mówi. Liczy również na wsparcie w kwestii infrastruktury oraz rozwiązań technicznych.

Umowa o współpracy podpisana została w siedzibie PKP Intercity Remtrak w Libiszowie. W wydarzeniu wzięli także udział m.in.: Nobumitsu Kamio, szef Działu Ekonomii i Współpracy Gospodarczej, Pierwszy Sekretarz Ambasady Japonii; Adam Musiał, Dyrektor Polskiej Izby Kolei oraz Tomasz Łuczkowski, Zastępca Burmistrza Opoczna.

Współpraca Grupy Hitachi z PKP Intercity Remtrak stanowi istotny krok w rozwoju transportu kolejowego w Polsce. Dwa podmioty z wieloletnim doświadczeniem łączą siły, aby dostarczyć klientom najnowocześniejsze technologie i rozwiązania.