Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Opoczno

Wkrótce ruszy budowa mostu w Opocznie

piątek, 17 maj 2024 10:57 / Autor: Marcin Prejs
Wizualizacja Gminy Opoczno
Marcin Prejs

W lipcu mają rozpocząć się prace związane z budową mostu na Drzewiczce w Opocznie. Przebudowana będzie również ulica Targowa.

W ramach inwestycji zostanie zbudowany most o długości około 30 metrów, który będzie wyposażony w obustronne chodniki oraz jednostronną ścieżkę rowerową. Przebudowie zostanie poddana również ulica Targowa począwszy od skrzyżowania z ulicą Staromiejską. Dodatkowo powstanie nowy odcinek tej ulicy, który połączy się bezpośrednio z budowanym mostem. Prace obejmować będą również budowę chodników, ścieżki rowerowej, poboczy i zjazdów, a także parkingów. Całość zostanie wyposażona w nowe oświetlenie, bezpieczne przejście dla pieszych oraz monitoring.

Gmina Opoczno znajduje się na ostatnim etapie uzyskiwania pozwolenia na rozpoczęcie robót budowlanych tej inwestycji. To oznacza, że prace mogą ruszyć już niebawem. Ich rozpoczęcie planowane jest na lipiec.

Budowa mostu to strategiczna inwestycja Gminy Opoczno. Droga będzie alternatywną dla ul. Bończy przeprawą przez rzekę w mieście. Zadanie wkomponuje się również w trwającą już przebudowę targowiska. Obie inwestycje stworzą jedną spójną przestrzeń, która wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców oraz estetykę miasta.

Nowy most w Opocznie wybuduje firma Strabag za 11,3 mln zł. Gmina Opoczno pozyskała na realizację tego zadania blisko 10,8 mln z Polskiego Ładu. Zgodnie z planem inwestycja ma zostać zakończona w czerwcu 2025 roku.