Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

Opoczno

Sportowe rozpoczęcie wakacji w Opocznie

poniedziałek, 08 lipca 2024 12:19 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńscy krwiodawcy zorganizowali bieg, a strzelcy turniej siatkarski. Nie zabrakło też innych atrakcji. Nad zalewem w Opocznie odbyło się sportowe rozpoczęcie wakacji.

Sportowe rozpoczęcie wakacji zorganizowane zostało nad zalewem w Opocznie. Tu odbyła się piąta edycja krwiobiegu, czyli biegowej rywalizacji na dystansie 5 km, do udziału w której zaprosili Krwiodawcy.EOP. Z kolei turniej siatkarski zorganizowali nad zalewem strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno. Wzięło w nim udział 12 drużyn. Podczas sportowego rozpoczęcia wakacji nie zabrakło także ciekawych stoisk, dmuchańców oraz innych atrakcji dla najmłodszych.

Podczas wydarzenia zbierane były pieniądze na defibrylator dla Akademii Przedszkolaka. Jak podkreśla burmistrz Opoczna Michał Konecki, impreza nad zalewem miała jeszcze jeden ważny cel: integrację. – Zalew opoczyński to miejsce szczególne, w którym możemy się spotkać i aktywnie spędzać czas. To również doskonałe miejsce do rekreacji i wypoczynku – mówi i zachęca mieszkańców do odwiedzania w czasie wakacji opoczyńskiego zalewu.

Posłuchaj naszej relacji ze sportowego rozpoczęcia wakacji nad zalewem w Opocznie: