Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

SPORT

Wyniki półmaratonu iłżeckiego

środa, 16 września 2015 12:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
III Iłżecki Półmaraton Charytatywny już za nami. Podobnie jak w latach poprzednich celem imprezy była popularyzacja biegania jako najprostszej formy wypoczynku i oczywiście zbiórka pieniędzy na budowę Hospicjum w Alojzowie. I właśnie na budowę hospicjum zostanie przekazany dochód z opłat startowych.
W tym roku na linii startu zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. Odpowiednio na dystansie 21 km startowało 111 biegaczy, a na 10 km - 57. Dla przypomnienia w zeszłym roku w imprezie brało udział 141 osób. Tegoroczna edycja zyskała charakter międzynarodowy dzięki temu, że startowali w niej biegacze z kilku krajów. I właśnie dystans 21 km był zdominowany przez zawodników z Ukrainy.

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Volodymyr Timashor, drugie Denis Slobodianiuk, obydwaj z Ukrainy, trzecie Michał Jagiełło z Lubieni. Klasyfikacja żeńska należała już do Polek. Najszybszą na dystansie 21 km okazała się Katarzyna Domańska z Majkowa, druga była Zuzanna Fijałkowska z Mielca, a trzecia Kinga Brzoszkiewicz z Lubieni.

Na dystansie 10 km w klasyfikacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mateusz Kaczor z Radomia, drugie Przemysław Szymanowski z Końskich, a trzecie Bartłomiej Tworek z Opatowa. Wśród kobiet najlepsze lokaty zajęły odpowiednio: Maria Pytel ze Starachowic, Anna Ordyńska ze Skarżyska Kamiennej, oraz Agata Grabiec – Cywka ze Zwolenia.

Należy również podkreślić świetny występ biegaczy ze stowarzyszenia Iłża Pędzi, którzy w klasyfikacji drużynowej na 21 km zajęli trzecie miejsce. Najlepsze czasy odnotowali odpowiednio: Mariusz Łękawski, Dariusz Nowacki oraz Michał Kolaszt. Podobnie jak w zeszłym roku organizatorami imprezy byli: Gmina Iłża, Stowarzyszenie o. Pio w Radomiu oraz Stowarzyszenie Iłża Pędzi.

Imprezę sponsorowali: EDP, GEO, Gmina Iłża, Powiat Radomski oraz PPHU Gustaw – właściciel marki Woda Staropolska. W organizację imprezy włączyło się również wiele firm, organizacji społecznych oraz mieszkańców naszej gminy.

Szczególne podziękowania należy złożyć: Mirosławowi Barszczowi, Klubowi EUFORIA Iłża, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Panu Dariuszowi Kowalowi, MGOSiR Iłża, DK Iłża, VII Iłżeckiej Drużynie Harcerskiej, nauczycielom wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum Gminnego w Iłży, Publicznemu Gimnazjum Gminnemu w Iłży, PSP w Seredzicach, PSP w Pakosławiu, OSP Iłża, OSP Seredzice, OSP Pakosław, OSP Małomierzyce, OSP Kajetanów, KGW Pakosław, ZWiK w Iłży, Komisariatowi Policji w Iłży oraz Klubowi Volley w Iłży.