Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

SPORT

Zginął Grzegorz Lasota (aktualizacja)

26 czerwca 2019, 15:24 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W sobotę 22 czerwca nad ranem w wypadku samochodowym zginął znany radomski ultramaratończyk Grzegorz Lasota. Miał 41 lat. Pogrzeb Grzegorza Lasoty odbędzie się w piątek 28 czerwca.

Grzegorz Lasota wracał z żoną Edytą z Biegu Rzeźnika. Pierwszy raz biegli razem w tym biegu. Do tragedii doszło ok. godz 4 nad ranem w Pęchowie w powiecie sandomierskim. Samochód zjechał z drogi i uderzył w przepust. Grzegorz Lasota zginął na miejscu. Jego żona przebywa w szpitalu w Sandomierzu.

- Mój mąż Grzesio nie żyje. Przebiegliśmy wczoraj wspólnie Bieg Rzeźnika, na 19. rocznicę ślubu. To było nasze marzenie. Proszę pomódlcie się, bo był najlepszym człowiekiem i biegaczem na świecie - napisała na profilu Endomondo Grzegorza Lasoty jego żona.

Grzegorz Lasota był miłośnikiem najbardziej wymagających, wręcz morderczych biegów. Regularnie uczestniczył wraz z Grzegorzem Baćmagą w Biegu Rzeźnika. W 2014 roku pobiegli w biegu wokół masywu Mont Blanc w Alpach.  Trasa miała 168 km długości i przebiegała w bardzo trudnym górskim terenie. W biegu wzięło udział 2300 zawodników, morderczy wyścig ukończyło tylko 1500, w tym właśnie dwaj radomianie - bieg zajął im nieco ponad 42 i pół godziny.

Pogzeb Grzegorza Lasoty odbędzie się w piątek 28 czerwca. Msza Św. sprawowana będzie o godz. 13.30 w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Radomiu. Ciało ultramaratończyka spocznie na cmentarzu na Firleju.

Niesamowici biegacze z Radomia

fot. G.Baćmaga i G. Lasota/ GoUp

 

Zapraszamy do nas:
stats counter