Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

SPORT

A jednak odbędzie się! Przed nami Półmaraton Radomskiego Czerwca '76

czwartek, 18 czerwca 2020 13:44 / Autor: Michał Kaczor
fot. ResproPolska
Michał Kaczor

21 czerwca odbędzie się Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Weźmie w nim udział 150 biegaczy, ale organizatorzy zachęcają także do wirtualnego biegu.

150 biegaczy weźmie udział w tegorocznym Półmaratonie Radomskiego Czerwca '76. Impreza pierwotnie miała być odwołana, ale ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na ograniczoną formułę. Uczestnicy pobiegną nad "zalewem" na Borkach.

- Pierwszym środkiem bezpieczeństwa jest limit 150 osób. Postanowiliśmy zorganizować start "falowy", czyli startujemy grupkami po 10 w odstępach półminutowych. Nie możemy organizować natrysków. Wszyscy uczestnicy przyjeżdżają wyposażeni w maseczki. Regulamin stanowi, że w przypadku naruszeń możemy wycofać zawodnika z terenu imprezy. Start i meta będą strefą wygrodzoną, a przed wejściem służby medyczne będą mierzyły temperaturę. Nie będzie szatni, a jedynie depozyt. Wolontariusze będą wyposażeni w maseczki i rękawiczki - tłumaczy Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!".

Na trasie będzie tylko punkt z wodą.

- Zabezpieczamy w kubkach jednorazowych wodę mineralną. Uczestnicy otrzymają też baton energetyczny, zapakowany fabrycznie - mówi Kraska.

Pomiar czasu będzie prowadzony tradycyjnie - za pomocą czipów.

- Każdy będzie miał zmierzony czas netto - tłumaczy.

Nagrody otrzymają pierwsze trzy osoby w kategoriach "open" kobiet i mężczyzn oraz jedna w każdej kategorii wiekowej.

Kibicowanie będzie możliwe z bezpiecznej odległości.

Co prawda lista uczestników niedzielnego Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76 jest już zamknięta, ale organizatorzy zapraszają, żeby zapisać się w biegu wirtualnym. Odbędzie się to na podobnych zasadach, co w biegu papieskim, czyli każdy biega sam, a później dokumentuje swoją trasę.

- Mamy zgłoszonych już prawie 100 osób. Zawodnicy biegają w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie między 12 i 20 czerwca.

Start niedzielnego półmaratonu o godzinie 8:00.

Zapraszamy do nas: