Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Piłka nożna

Świętokrzyskie partnerem Korony Kielce

sobota, 27 listopada 2021 10:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego został partnerem pierwszoligowego klubu piłkarskiego Korona Kielce. Herb województwa zostanie umieszczony na strojach treningowych pierwszej drużyny. Działania promocyjne będą realizowane do końca marca 2022 roku.

- Korona Kielce to marka rozpoznawalna w całej Polsce. Promocja regionu poprzez wykorzystanie wizerunku drużyny i jej zawodników oraz wydarzeń sportowych przyczyni się do większej rozpoznawalności naszego województwa i umożliwi dotarcie do nowych odbiorców z Polski i zagranicy – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

- Cieszymy się, że Województwo Świętokrzyskie dołącza do grona naszych partnerów i dziękujemy za okazane zaufanie. Korona to Kielce, a Kielce to ważny punkt na mapie naszego województwa. W okolicy jest wiele pięknych miejsc, którymi warto się chwalić. Wierzymy, że dzięki naszej współpracy kibice z całej Polski jeszcze chętniej będą odkrywać Świętokrzyskie - dodaje prezes Korona S.A. Łukasz Jabłoński.

Umowa obejmuje m.in. przygotowanie spotu, w którym wystąpią zawodnicy pierwszoligowej drużyny i zachęcać będą do odwiedzenia wybranych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Spot opublikowany zostanie w klubowych mediach społecznościowych oraz będzie wyświetlany na telebimach podczas rozgrywanych na stadionie w Kielcach meczów Korony.

Umowę o wartości 500 tysięcy złotych podpisali marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka oraz prezes Zarządu Korona S.A. Łukasz Jabłoński. W wydarzeniu udział wzięli także wicemarszałek Renata Janik oraz wiceprezes Rady Nadzorczej Korona S.A., radny Województwa Świętokrzyskiego Sławomir Gierada.