Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Audycje Radiowe

Wkrótce ruszy nabór

poniedziałek, 14 maj 2018 09:25 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W audycji Powiat Opoczyński na Fali przyglądamy się ofercie edukacyjnej powiatowych szkół. Ta oferta jest bardzo szeroka, zapewnia wicestarosta Marcin Baranowski.

21 maja rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Potrwa on do 20 czerwca. W tym czasie uczniowie trzecich klas gimnazjów powinni złożyć odpowiednie formularze wniosków o przyjęcie do szkoły. Do wybierania opoczyńskich placówek, zachęca gimnazjalistów wicestarosta Marcin Baranowski.

By ułatwić gimnazjalistom wybór, w naszej audycji przedstawiamy ofertę edukacyjną poszczególnych szkół powiatu opoczyńskiego. Na początek opowiemy o Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Placówka w Mroczkowie powstała na bazie istniejącego tu wcześniej Zespołu Szkół Technicznych, wyjaśnia Damian Pietrasik, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym.

Szkoła w Mroczkowie jako jedna z pięciu w województwie łódzkim i jedyna w powiecie opoczyńskim od 24 kwietnia zakwalifikowana została przez Ministerstwo Obrony Narodowej do pilotażowego programu dla klas wojskowych.

Co ma do zaoferowania uczniom Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Hubala w Drzewicy, wyjaśnia Marian Pisarski, dyrektor placówki.

Jak podkreśla dyrektor, szkoła ma podpisane porozumienia z firmami działającymi na terenie powiatu opoczyńskiego.

W następnych audycjach powiemy, co do zaoferowania mają pozostałe szkoły, których organem prowadzącym jest Powiat Opoczyński.