Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Bilans Dnia

Letni obóz dla stypendystów z całej Polski w Radomiu?

środa, 05 czerwca 2019 09:54 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia?FB
Magdalena Gliszczyńska

Letni obóz dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia może odbyć się w Radomiu. Ks. Dariusz Kowlaczyk prezes Fundacji poinformował w "Bilansie Dnia", że czyni starania, by taki wyjazd zorganizować za rok, ewentualnie za dwa lat. Z kolei na uroczystej sesji, poświęconej Janowi Pawłowi II, złożył miastu propozycję podjęcia współorganizacji przedsięwzięcia.

To już tradycja, że w czasie wakacji organizowane są letnie wyjazdy dla młodych ludzi - stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. - Są spore szanse, że w przyszłym roku, ewentualnie za dwa lata młodzież odwiedzi Radom i okolice, już rozpocząłem rozmowy w tej sprawie - mówi ks. Dariusz Kowalczyk

 

Obozy formacyjno-integracyjne - pomysł wakacyjnego spotkania wszystkich stypendystów zrodził się w 2001 roku. Wówczas stypendium otrzymywało 500 stypendystów z 5 diecezji. Aktualnie, ze względu na dużą liczbę stypendystów, organizowane są trzy letnie obozy dla każdej z grup wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, dla studentów oraz dla maturzystów – przyszłych studentów, dla których obóz jest okazją do poznania ludzi ze swoich wspólnot akademickich i zdobycia informacji o mieście, w którym będą studiować i mieszkać. Obozy formacyjno-integracyjne stanowią integralną część programu stypendialnego.