Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Starosta Niemirski: znam przyszłą stolicę województwa mazowieckiego

czwartek, 10 października 2019 14:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Utworzenie nowego województwa mazowieckiego, będzie jedną z pierwszych decyzji Sejmu nowej kadencji. Ale najpierw musimy wygrać niedzielne wybory parlamentarne - powiedział starosta Marian Niemirski, który był gościem Bilansu Dnia. Samorządowiec zdradził też, że zna miasto, które będzie stolicą nowego województwa.

- Popieram w pełni ten projekt. Nie będą zdradzał tajemnicy o czym rozmawiałem z prezesem Jarosławem Kaczyńskim podczas spotkania w Radomiu. Znam nawet, jakie miasto będzie stolicą nowego województwa. Nowe województwo będzie korzystne dla wszystkich samorządów regionu radomskiego. To wszystko przełoży się na rozwój gospodarczy dla całego regionu - mówił starosta Niemirski.

- Utworzenie nowego województwa mazowieckiego, będzie jedną z pierwszych decyzji Sejmu nowej kadencji. Jesteśmy skuteczni i wiarygodni. Udowodniliśmy to przez ostatnie cztery lata. Jeśli naród w niedzielę postawi na PiS, to utworzenie województwa będzie przesądzone - powiedział starosta Marian Niemirski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: