Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

A. Kwiecień: Zwiększamy nakłady na służbę zdrowia

piątek, 18 października 2019 13:38 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Przede wszystkim zwiększamy nakłady na służbę zdrowia. W 2015 roku do systemu trafiły 73 mld zł., na rok 2020 to jest już 103 mld zł. - mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która ponownie została wybrana do Sejmu. Na tematy dotyczące służby zdrowia rozmawialiśmy w „Bilansie Dnia”, 18 października, w dniu wspomnienia św. Łukasza – patrona wszystkich pracowników służby zdrowia.

Największym wyzwaniem na kolejne 4 lata będą prace dotyczące rozwiązywania problemów szpitali i personelu medycznego. Wśród propozycji poseł Anna Kwiecień wymienia Fundusz Modernizacji Szpitali Powiatowych i kwota 2 mld zł. oraz m.in. bon dla osób powyżej 40 roku życia na profilaktykę diagnostyczną.

Prosiliśmy też o komentarz propozycji Konrada Frysztaka posła elekta, który chce złożyć poprawkę do budżetu państwa dotyczącą 100 mln zł. na radomski szpital. - Widać, że pan Konrad Frysztak nie wie, czym jest budżet państwa. Jeszcze dużo będzie musiał się nauczyć. W Polsce jest tak wiele szpitali, że nie ma możliwości wyróżnić akurat radomskiego. Ale my uruchamiamy Fundusz Modernizacji Szpitali, nasz szpital jest na prawach powiatu i tu będzie można wesprzeć tę placówkę – wyjaśnia Anna Kwiecień.

Dziś obchodzimy wspomnienie św. Łukasza patrona służby zdrowia. Anna Kwiecień posłanka PiS złożyła także życzenia lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom medycznym. Posłuchaj całej rozmowy. Rozmawiała Magdalena Gliszczyńska