Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Prezydent Radomia: jest przestrzeń do dyskusji o wysokości stawek za śmieci

wtorek, 12 listopada 2019 15:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział, że sprawa podwyżek opłat za śmieci wróci pod obrady Rady Miejskiej. Nie wykluczył dyskusji o ewentualnym obniżeniu wysokości zaproponowanych wcześniej stawek. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o spotkaniu z ministrem Mikołajem Wildem, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego.

- Tutaj musimy wspólnie koordynować działania w sprawie budowy lotniska w Radomiu. PPL ma swoje działania, ministerstwo i samorząd też. Aleja Wojska Polskiego będzie gotowa września 2020 roku. Jesteśmy gotowi na renowację wiaduktu na Żeromskiego, ale potrzebna jest współpraca z PKP PLK, która będzie budowała dworzec pod wiaduktem. Mamy swój projekt i będziemy go realizować. Wiadukt będzie funkcjonalny. Będzie to inwestycja miejska, ale potrzebujemy ścisłej współpracy z PKP PLK - powiedział Radosław Witkowski.

Prezydent Radomia poinformował również, że sprawa podwyżek opłat za śmieci wróci pod obrady Rady Miejskiej. - Nie wiem kiedy, ale musimy spełniać normy ustawy. Jest przestrzeń do dyskusji o wysokości stawek. Ale musimy wiedzieć, że niższe opłaty pogorszą jakość usług - powiedział prezydent Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: