Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Poseł Suski oczekuje od władz Radomia przełomu w sprawie propozycji Enei Wytwarzanie

poniedziałek, 13 stycznia 2020 17:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jeśli w ciągu najbliższych dni nie nastąpi przełom, Enea wycofa się z planowanej inwestycji w Radomiu - powiedział poseł Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Bilansu Dnia.

- Jedna instalacja, która miała być wybudowana w Radomiu, powstaje w innym miejscu. Zresztą od 3 lat Enea proponuje miastu wybudowanie inwestycji wartej pół miliarda złotych. Jeśli w ciągu najbliższych dni nie padną konkrety, spółka pójdzie z pieniędzmi do kogoś innego. To niezrozumiałe - mówił poseł Marek Suski.

Plany inwestycyjne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec zostały przedstawione w trakcie jednej z sesji Rady Miejskiej. Głównym celem projektu jest przystosowanie firmy do wymogów wynikających z przepisów unijnych związanych z emisjami gazów i pyłów do powietrza. Radpec planuje to zrealizować do końca grudnia 2022 roku. Środki na te cele mają pochodzić z funduszy własnych, jak również z kredytu komercyjnego. Radpec nie ukrywa, że chce uzyskać środki ze źródeł związanych z programami organizowanymi przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W planach miejskiej spółki jest wybudowanie nowego bloku energetycznego oraz instalacji oczyszczania spalin dla obecnych bloków. Koszt całej inwestycji wyniesie 520 mln zł, które mają pochodzić w większości z kredytów bankowych.

Z posłem PiS Markiem Suskim rozmawialiśmy m.in. na temat zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce, modernizacji kolejowej ósemki między stolicą a Radomiem, czy też o decyzji Komisji Europejskiej, która uwzględniła nowy podział statystyczny województwa mazowieckiego. Rozmawiał Radosław Mizera: