Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Priorytety inwestycyjne Garbatki-Letnisko

czwartek, 16 stycznia 2020 14:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kontynuacja dwóch sztandarowych zadań: budowa hali sportowej i przebudowa ulicy Hanki Lewandowicz, będą priorytetem działań inwestycyjnych w 2020 roku w gminie Garbatka-Letnisko. Mówiła o tym wójt gminy Teresa Fryszkiewicz, która była gościem Bilansu Dnia.

Budowa hali sportowej to 3-letnie zadanie inwestycyjne. Na ten cel gmina pozyskała prawie 4 mln złotych z ministerstwa sportu. Ok. 1,7 mln złotych to środki własne. Z kolei z funduszy unijnych pozyskano ponad 2,3 mln złotych na remont drogi Hanki Lewandowicz.

- Ta druga inwestycja będzie alternatywą dla drogi wojewódzkiej. Znajduje się w sąsiedztwie torów kolejowych. W trakcie prac zostanie zamontowane nowe oświetlenie oraz zostaną wybudowane chodniki. Z nadzieją patrzymy także na remont ulicy Jana Kochanowskiego – powiedziała Teresa Fryszkiewicz. Generalnie dochody gminy w budżecie na 2020 kształtują się na poziomie ponad 22 mln złotych, a wydatki ok. 24 mln złotych. Na inwestycje zostanie przeznaczonych ok. 5 mln złotych.

Seniorzy z Garbatki-Letnisko będą również wyposażani w specjalne opaski, dzięki którym w nagłych sytuacjach będą mogli uzyskać niezbędną pomoc medyczną. Władze gminy przygotowują program „Opaska dla seniora”. - To pilotażowy program. Jesteśmy jedyną gminą w powiecie kozienickim, która weźmie udział w tym programie – poinformowała Teresa Fryszkiewicz, z którą rozmawiał Radosław Mizera: