Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Jest porozumienie miasta z Portami Lotniczymi

środa, 04 marca 2020 13:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gmina Radom zaprojektuje schody ruchome, by pasażerowie mogli bez problemów przemieścić się z peronu kolejowego na wiadukt na Żeromskiego. Inwestycja będzie częścią dużego projektu lotniskowego. Informację potwierdził prezydent Radomia Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

- Schody będą. Każdy element infrastruktury lotniskowej musi być uzgodniony przez miasto, PPL, czy PKP PLK. Tak też się stało. Mamy wypracowane już porozumienie. Dużą rolę odegrał tu prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild - mówił prezydent Witkowski. Dodał, że o szczegółach porozumienia opinia publiczna zostanie wkrótce poinformowana.

Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wcześniej proponowało władzom miejskim wybudowanie schodów ruchomych. Wszystko po to, by pasażerowie mogli bez problemów przemieścić się z peronu kolejowego na wiadukt na Żeromskiego, gdzie będą wybudowane zatoki autobusowe. PPL przekonywało, że wybudowanie komfortowego rozwiązania dla podróżujących jest kluczowym elementem funkcjonowania portu w Radomiu.

Inwestycja ma powstać na stacji kolejowej przy ulicy Lubelskiej. Schody mają prowadzić z peronu na wiadukt, który zostanie wyburzony i wybudowany od nowa. Obecny obiekt jest w złym stanie technicznym. Nowy wiadukt ma mieć 150 metrów długości oraz 40 metrów szerokości. Znajdą się na nim 4 pasy ruchu oraz ciągi pieszo-rowerowe. W planach są także schody dla pieszych. Możliwe jest także ulokowanie na nim przystanków autobusowych oraz zejść na perony przystanku kolejowego Radom Śródmieście. Zmiany projektowe obejmą także ulice Średnią, Metalową i Kaszubską.

Z prezydentem miasta Radosławem Witkowski rozmawiał Radosław Mizera. Tematem rozmowy jest również przygotowanie miasta pod względem pojawienia się w kraju pierwszego przypadku koronawirusa, czy budowy Radomskiego Centrum Sportu.