Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Audycje Radiowe

Aplikacja na smartfonie ułatwi kontakt z ARiMR

poniedziałek, 29 czerwca 2020 12:44 / Autor: Radosław Mizera
foto: FirmBee/pixabay
Radosław Mizera

Kolejnym innowacyjnym projektem jest przygotowywana aktualnie przez ARiMR aplikacja mobilna na smartfony, będąca platformą do wzajemnych kontaktów Agencji i rolników.

Aplikacja to kolejne cyfrowe narzędzie stworzone przez Agencję, służące załatwianiu w niej spraw bez konieczności udawania się do urzędu. Zbigniew Sobieraj zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi, że za pomocą aplikacji mobilnej rolnik będzie mógł przesłać do ARiMR wymagane przez nią fotografie dokumentów lub zdjęcia swoich gruntów i upraw potrzebne np. do weryfikacji wniosku o dopłaty obszarowe.

- Oprócz braku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie zbędne staną się również papierowe pisma, wezwania, jak i odpowiedzi na nie. Tym samym skróci się zatem czas obiegu korespondencji, ograniczone zostaną koszty papieru i przesyłek.Zmniejszy się także liczba kontroli na miejscu przeprowadzanych w gospodarstwach rolników przez pracowników Agencji. W konsekwencji zyska rolnik  –  korzystanie z mobilnej aplikacji przyspieszy ocenę jego wniosku i wydanie decyzji, a tym samym wypłatę pieniędzy - powiedział dyr. Sobieraj, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: