Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Projekt ustawy o podziale Mazowsza w drodze do sejmu?

poniedziałek, 07 września 2020 15:27 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Sprawa wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego znajduje się na ostatniej prostej. Projekt ustawy ma być na dniach złożony w Sejmie. Rozmawialiśmy o tym z posłem Markiem Suskim, który kieruje parlamentarnym zespołem przygotowującym stosowną uchwałę.

- Nie mogę więcej mówić o szkicu podzielonego Mazowsza. Proszę poczekać do jutra. Mam nadzieję, że jutro zostanie uczyniony kolejny krok w tej sprawie – powiedział poseł Marek Suski, który był gościem Bilansu Dnia w Radiu Plus Radom.

Zdaniem posła Suskiego dawne miasta wojewódzkie leżące obecnie w województwie mazowieckim powinny mieć realny wpływ na co są wydawane fundusze unijne. - Referendum w sprawie podziału Mazowsza nie jest potrzebne. Zresztą my sami wiemy, na co wydawać środki unijne. Przecież dla rządzącej Mazowszem koalicji PO-PSL Radom jest traktowany jak daleka prowincja. Większość środków idzie na rozwój stolicy, a nie województwa – uzasadniał poseł Marek Suski.

Naszego gościa pytaliśmy również o postępy na budowie lotniska w Radomiu, czy nie obawia się, że może podzielić losu lotniska w Goleniowie, ale także o to, czy S12 dowiezie na czas pasażerów na radomskie lotnisko, o rządowe środki na inwestycje lokalne. Posłuchaj rozmowy Radosława Mizery: