Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

Bilans Dnia

Radomski Szpital Specjalistyczny potrzebuje więcej czasu na zmianę profilu leczenia

wtorek, 08 września 2020 14:15 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Radomski Szpital Specjalistyczny - zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego - ma od połowy września wrócić do działalności leczniczej sprzed epidemii koronawirusa. Jednak władze miasta potrzebują dodatkowych dwóch tygodni na przekształcenie szpitala z zakaźnego na specjalistyczny. Rozmawialiśmy o tym z Jerzy Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia, który był gościem Bilansu Dnia.

Jak już informowaliśmy, Radomski Szpital Specjalistyczny od 15 września nie będzie placówką jednoimienną. To efekt nowych wytycznych dotyczących walki z epidemią koronawirsua, którą w ubiegłym tygodniu przedstawił rząd. Zakłada ona zmniejszenie liczby szpitali jednoimiennych w kraju.

- Cieszymy się z decyzji wojewody mazowieckiego, ale jednocześnie wystąpiliśmy z pismem, że potrzebujemy czasu na przystosowanie naszego szpitala do normalnej działalności leczniczej. To kwestia m.in. przeprowadzenia fumigacji całego szpitala. Dokonaliśmy szereg przeróbek w szpitalu, stawialiśmy ścianki działowe, na każdym oddziale stawiane były śluzy, dlatego prosimy o czas do 28 września – powiedział Jerzy Zawodnik.

W zamian radomska lecznica będzie musiała zostawić 26 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. O przekształceniu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w jednoimienny - zakaźny, wojewoda mazowiecki zdecydował na początku kwietnia. Od 3 kwietnia personel medyczny zajmuje się wyłącznie pacjentami zakażonymi i podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z wiceprezydentem miasta Jerzym Zawodnikiem rozmawiał Radosław Mizera: