Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Wszyscy Święci
Dziś jest: Niedziela, 01 listopada 2020

Audycje Radiowe

Będzie działo się w powiecie kozienickim

czwartek, 17 września 2020 17:00 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Z powodu pandemii koronawirusa, wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, które zwykle rozłożone są na cały rok, teraz skumulowały się na przełom lata i jesieni. Za nami już kilka sztandarowych imprez organizowanych cyklicznie przez powiat kozienicki, ale jeszcze wiele przed nami.

25 września odbędzie się dziesiąta – jubileuszowa edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego „Śladami Historii”. Co roku cieszy się on dużą popularnością, a przez 9 poprzednich edycji uczestnicy przejechali już łącznie 750 km! - Trasa tegorocznego rajdu będzie w większości wiodła przez tereny leśne, opowiemy o kilku kozienickich legendach, pokażemy także urokliwe szlaki rowerowe wokół Pionek – mówi Monika Szewczyk-Wiraszka ze starostwa powiatowego w Kozienicach.

18 października w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie na miłośników muzyki czeka coś niezwykłego. W czasie koncertu „Mazowsze w Koronie” wystąpi zespół Luteduo Plus. Muzyka barokowa w barokowych murach świątyni wybrzmi z podwójną siłą.

Natomiast ostatni weekend minął w Powiecie Kozienickim pod znakiem sportowej rywalizacji. W sobotę 12 września odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB – Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kozienicach.

Z kolei od piątku do niedzieli na hipodromie kozienickiej stadniny odbywały się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza dla Kucy, małych koni i amatorów. - Nagrody ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Kozienickiego, który był jednocześnie patronem honorowym wydarzenia – wyjaśnia Monika Szewczyk-Wiraszka: