Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

Bilans Dnia

Co z remontami chodników, dróg i placów zabaw w Budżecie Obywatelskim?

poniedziałek, 05 października 2020 14:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To nie władze Radomia czy Rada Miejska decyduje o wnioskach Budżetu Obywatelskiego ale sami mieszkańcy. W ten sposób Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia odpowiedział na pytanie o zasadności niektórych projektów w programie.

W wielu miastach rozpoczęła się dyskusja na temat projektów składanych do Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj w Bilansie Dnia pytaliśmy Jerzego Zawodnika, czy nie odnosi wrażenia, że projekty związane z remontem chodników, dróg i placów, czy wymianą oświetlenia, powinny być objęte budżetem miejskim a nie budżetem obywatelskim? Pytania te kierują również w mediach społecznościowych sami społecznicy.

- To nie prezydent, ale sami mieszkańcy zgłaszają projekty. To wola mieszkańców. Ustawa nie pozwala na ograniczenie celowości inwestycji. Jeśli ustawa dopuszcza takie wnioski, to jesteśmy zobligowani do ich realizacji. Zawsze przy tego typu programach pojawiają się takie zapytania. Ktoś powie, że to pogotowie powinno kupować karetkę, komu potrzebny projekt dokarmiana kotów. Ja uważam, że tutaj trzeba liczyć się z głosem mieszkańców - powiedział wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o tym, że brakuje łóżek dla zakażonych koronawirusem w radomskim szpitalu, oraz o pracach przy modernizacji zbiornika na Borkach. Zapytaliśmy też o to, jaką funkcję będzie spełniał zbiornik wodny na Osiedlu nad Potokiem?