Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Bilans Dnia

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa bulwarów w Skaryszewie

piątek, 23 października 2020 09:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zakończył się również remont pomieszczeń, w których będzie się mieścić Klub Senior+ przy ulicy Targowej. Natomiast rozpoczął się remont mostu na rzece Kobylance w ciągu drogi powiatowej Skaryszew – Wólka Twarogowa – Odechów. O tych wszystkich zadaniach rozmawialiśmy z burmistrzem Dariuszem Piątkiem.

Skaryszew na budowę bulwarów otrzymał ponad 2 mln złotych z budżetu Mazowsza. W ramach zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości ok. 3 km. Mieszkańcy zyskają miejsce do odpoczynku i aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin.

- Mieliśmy pewne opóźnienia, bowiem projektanci zgłaszali nam problemy z uzyskaniem dokumentów z powodu epidemii koronawirusa. Liczę, że do końca miesiąca uzyskamy wszelkie dokumenty, następnie ogłosimy przetargi tak, aby w przyszłym roku zadanie zakończyć i rozliczyć - powiedział burmistrz Piątek. Całkowity koszt tego zadania wyniesie 4 mln zł.

Zakończył się remont pomieszczeń, w których będzie miesić się Klub Senior+ w Skaryszewie przy ulicy Targowej. Pomieszczenia wymagają wyposażenia w sprzęt i meble. Środki na wyposażenie Klubu Senior+ pochodzą z dotacji w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 oraz ze środków własnych gminy. Koszt wyposażenia Klubu Senior+ wyniesie ogółem 40 tys. złotych. Klub Senior+ rozpocznie swoją działalność od 1 stycznia 2021roku.

Rozpoczął się również remont mostu na rzece Kobylance w ciągu drogi powiatowej Skaryszew – Wólka Twarogowa – Odechów. Prace będą wykonywane przy całkowitym zamknięciu drogi w rejonie mostu, a ruch prowadzony będzie wyznaczonym objazdem.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o aktualnej sytuacji epidemiologicznej, jak równiż o ASF, który dotarł do gminy Skaryszew. Z burmistrzem Dariuszem Piątkiem rozmawiał Radosław Mizera: