Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Jakie są perełki w gminie Jastrzębia?

poniedziałek, 30 listopada 2020 17:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Trwają ostatnie prace przy wydaniu publikacji "Swego nie znacie" poświęconej ciekawym osobom z gminy Jastrzębia. Pomysłodawczyniami projektu są członkinie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzebia "Gościniec". 

Stowarzyszenie działa od dziesięciu lat, a jego celem jest współpraca z różnymi grupami mieszkańców na rzecz ich rozwoju w wielu obszarach takich jak kultura, życie społeczne, budowanie autorytetów, szacunek do małej ojczyzny, rozwijanie talentów, a także zostawianie trwałych śladów z przeszłości w teraźniejszości. Stowarzyszenie docenia pracę z seniorami, młodzieżą i dziećmi. Na swoim koncie ma m.in wyjazdy integracyjne i wymiany szkolne, publikacje dotyczące postaci i miejsc znanych w gminie, a także pomoc osobom potrzebującym. 

W tym roku Stowarzyszenie zostało nominowane do nagrody "Animator Kultury Powiatu Radomskiego", jednak jak mówią Leokadia Hernik i Helena Piwnicka z zarządu stowarzyszenia, działa się nie dla wyróżnień, ale dla dobra lokalnej społeczności. 

Pandemia koronawirusa odwołała niektóre plany "Gościńca", jednak panie nie tak łatwo zatrzymać. Już niebawem wydana zostanie publikacja "Swego nie znacie" opowiadająca o ciekawych osobach z terenu gminy Jastrzębia. 

O działalności Stowarzyszenia, czterech stronach, które składają się na jego całość oraz integracji międzypokoleniowej w XXI wieku w audycji "Gmina Jastrzębia na fali" opowiedziały panie Leokadia Hernik i Helena Piwnicka: