Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Bilans Dnia

Anna Kwiecień: wierzę, że za kilka lat będziemy podróżować pociągiem z Kozienic do Warszawy

poniedziałek, 30 listopada 2020 14:25 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Jest szansa, że w przeciągu kilku lat Kozienice zostaną połączone koleją z Warszawą i Centralnym Portem Komunikacyjnym. Stacja w Kozienicach ma powstać w ramach rządowego programu Kolej+. Kozienicki projekt dostał się właśnie do drugiego etapu programu.

Jednym z inicjatorów powstania stacji kolejowej w Kozienicach była poseł Anna Kwiecień. Mówi, że Kozienice to ważna część regionu radomskiego. To miasto zasługuje na połączenie kolejowe. Jestem w stałym kontakcie z władzami miasta. Krok po kroku realizujemy to zadanie - powiedziała poseł Prawa i Sprawiedliwość.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, dzięki któremu do polskich samorządów trafi niebawem 6 mld złotych. W ramach pierwszego naboru do regionu radomskiego trafiło ponad 90 mln złotych. - Nie znam jeszcze całej listy, czekam na jej publikację. Możemy liczyć na duże środki, tym bardziej, że województwo mazowieckie jest najbardziej zróżnicowane w całej Polsce. Nie potwierdzam, że do naszego regionu radomskiego trafi mniej środków - powiedziała poseł Kwiecień.

Z Anną Kwiecień rozmawialiśmy także o tarczy 2.0 w ramach której do przedsiębiorców trafi ok. 40 mld złotych. - Wiele branż cierpi w powodu koronawirusa. Robimy wszystko, by uczestnicy programu utrzymali miejsca pracy. Już teraz na kontach przedsiębiorców jest ponad 150 mld złotych, co stanowi prawie połowę budżetu państwa - powiedziała poseł Anna Kwiecień, z którą rozmawiał Radosław Mizera: