Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Bilans Dnia

Ferie w mieście tym razem z obostrzeniami

wtorek, 05 stycznia 2021 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- W reżimie sanitarnym i przy obostrzeniach rozpoczęły się ferie zimowe w Radomiu. Jedynie dwie szkoły zorganizowały półzimowiska dla najmłodszych - informuje Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia, która była gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 5 stycznia.

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r. Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii ma na celu znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19. Po decyzji ministerstwa możliwe jest zorganizowanie półzimowisk dla dzieci. W Radomiu jedynie dwie szkoły zorganizowały takie zajęcia dla najmłodszych z klas I - IV. To PSP nr 3 na Michałowie, gdzie z tej oferty korzysta 60 uczniów oraz PSP 14 przy ulicy Wierzbickiej, gdzie skorzysta z tej oferty 36 uczniów. Zajęcia prowadzone są także w Ogródku Jordanowskim i w MDK.

W drugim tygodniu ferii nauczyciele w całej Polsce, również Radomiu zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Chodzi o nauczycieli nauczania początkowego, którzy wznowią zajęcia w szkołach w pierwszej kolejności. - W Radomiu zainteresowanych jest około 50% pedagogów - mówi Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia. - Spowodowane jest to tym, że wielu pedagogów chorowało. Jednak programem nie są objęci nauczyciele grup przedszkolnych, które cały czas działają w szkołach i dyrektorzy placówek. Zapewne te uwagi zostaną uwzględnione. My czekamy na deklarację nauczycieli, którzy COVID mają za sobą. Jest to ważne, żebyśmy jak najszybciej mogli wrócić do szkół. Szczególnie jest to ważne dla tych najmłodszych uczniów – dodaje Katarzyna Kalinowska.

Wiceprezydent jednocześnie deklaruje, że jak tylko będzie możliwość zaszczepi się przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, że powrót dzieci młodszych klas do szkół planowany jest po 17 stycznia, czyli po feriach zimowych.

Posłuchaj całej rozmowy. Z Katarzyną Kalinowską rozmawia Magda Gliszczyńska