Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Bilans Dnia

Rafał Rajkowski: mamy pozwolenie na budowę nowej drogi od Lipska do Iłży

czwartek, 14 stycznia 2021 17:15 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Będzie to jedno z największych zadań drogowych ostatnich lat w województwie mazowieckim. Rozmawialiśmy o tym z wicemarszałkiem Mazowsza Rafałem Rajkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

Pod koniec ubiegłego roku do wojewody mazowieckiego został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie budowy. - Informuję po raz pierwszy, że taką zgodę otrzymaliśmy. W tym roku chcemy przygotować projekt budowy, rozpoczniemy także procedurę wykupywania gruntów pod drogę. Zadanie w latach 2022-24 pochłonie ponad 310 mln złotych - powiedział Rafał Rajkowski. Dodaje, że jeszcze w tym roku może zostać ogłoszony przetarg, zaś rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w przyszłym roku.

Projekt dotyczy budowy drogi wojewódzkiej 747 od Lipska do Iłży. 30-kilometrowy odcinek zostanie wybudowany nowym śladem. Stary trakt pozostanie jedynie w gminie Rzeczniów.

Z wicemarszałkiem Mazowsza Rafałem Rajkowski rozmawialiśmy m.in. o rozpoczęcie prac przy budowie szkoły drzewnej w Garbatce-Letnisku, czy budowie mostu w Kozienicach. Rozmawiał Radosław Mizera: