Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Audycje Radiowe

Krzysztof Wolski: Cieszą nas duże dotacje, które pozyskujemy dla powiatu

czwartek, 12 maj 2022 17:00 / Autor: Kamil Zapora
Krzysztof Wolski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W dzisiejszej audycji Powiat Kozienicki na Fali podsumowaliśmy rok Krzysztofa Wolskiego na stanowisku starosty kozienickiego.

Dzisiaj mija 339 dni od zmiany zarządu powiatu kozienickiego. Wtedy na starostę został wybrany Krzysztof Wolski. Podkreśla on, że przez ten czas stawiał na zacieśnianie współpracy z samorządami gminnymi z terenu powiatu. Starosta zwraca również uwagę na duże środki zewnętrzne pozyskane na inwestycje drogowe w latach 2022/23 – jest to kwota w sumie ponad 32 mln złotych. Tymczasem samorząd powiatowy już czeka na kolejne pieniądze z Polskiego Ładu – starostwo wnioskowało o 20 mln złotych na drogi. Rozstrzygnięcie naboru wkrótce.

Dodatkowo w niedalekiej przyszłości do kozienickiego szpitala ma trafić sprzęt za 5 mln złotych. - Mam nadzieję, że te środki wpłynął na poprawę pracy szpitala, a tym samym otworzy nam furtkę do ubiegania się o kolejne dotacje – mówi Krzysztof Wolski.

Według starosty kozienickiego kluczową sprawą dla finansów powiatu było pozyskanie 16 mln złotych z budżetu państwa na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach. - Bez tego wsparcia nie moglibyśmy pozwolić sobie na tę inwestycję – podkreśla starosta.

O tym na jakim etapie jest budowa ośrodka dowiecie się z naszej rozmowy z Krzysztofem Wolskim: