Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

Bilans Dnia

Mateusz Tyczyński: tanie mieszkania na wynajem stają się faktem

środa, 15 listopada 2023 17:15 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gmina Miasta Radomia przekazała wykonawcy plac budowy przy ul. Piastowskiej/Łokietka, na którym w ciągu 24 miesięcy stanie blok z 90 mieszkaniami na wynajem. Rozmawialiśmy o tym w Bilansie Dnia z Mateuszem Tyczyńskim, wiceprezydentem Radomia.

- Ta inwestycja to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania lub wynajęcie go na rynku komercyjnym - mówił wiceprezydent Tyczyński.

Dodał, że została przeprowadzona wizja lokalna. - Chcemy poszerzyć ten projekt o dodatkowe ogólnodostępne miejsca postojowe i być może elementy uspokojenia ruchu oraz zagospodarowanie zieleni w najbliższym sąsiedztwie - powiedział Mateusz Tyczyński. Oddanie budynku do użytku jest planowane na koniec 2025 roku

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat projektu budżetu miasta na 2024 gotowy, który zakłada - jak mówi gość Bilansu Dnia - rekordowe dochody, czy wzrost wydatków inwestycyjnych.

- Osobiście czuję dużą satysfakcję, że w budżecie udało się zapisać znaczący wzrost wydatków na kulturę (o niemal 5,2 mln) i dwie inwestycje bardzo ważnych społecznie - budowy 90 tanich mieszkań na wynajem i nowego żłobka - powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

A. Kosztowniak pod info