Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Bilans Dnia

Burmistrz Kozienic gościem Bilansu Dnia

piątek, 23 lutego 2024 17:51 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Z burmistrzem gminy Kozienice Piotrem Kozłowski rozmawialiśmy dzisiaj o jubileuszu nadania praw miejskich, radach młodzieżowych i radzie seniorów, trwających inwestycjach oraz o nadchodzących wyborach samorządowych.

W tym roku minęło 475 lat od nadania praw miejskich Kozienicom. Piotr Kozłowski mówił w naszej rozmowie jak samorząd gminny zamierza uczcić tę ważną dla Kozienic rocznicę. Burmistrz poruszył również temat rady seniorów i rady młodzieżowej, które powinny zawiązać się w gminie Kozienice w tym roku.

Od poniedziałku zamknięty jest wjazd na teren zespołu pałacowo-parkowego w Kozienicach od strony ogrodu jordanowskiego. Rozpoczęła się rewitalizacja tego miejsca, a jej zakończenie planowane jest na przełom września i października. W tym roku mają zakończyć się też inne inwestycje takie jak: remont PSP 3, budowa nowej siedziby przedszkola nr 3, rozbudowa żłobka miejskiego, remizy OSP w Samwodziu i Świerżach Górnych, a także inwestycje nad Jeziorem Kozienickim i zadaszone boisko w Ryczywole. Natomiast przy szkole w Stanisławicach powstanie nowy plac sportowo – rekreacyjny.

Na antenie Radia Plus Piotr Kozłowski zapowiedział również, że 7 kwietnia będzie zabiegał o ponowny wybór na stanowisko burmistrza gminy Kozienice. Ponadto w wyborach samorządowych do rady gminy, a także rady powiatu kozienickiego wystartują kandydaci z jego listy. O tym wszystkim usłyszycie w rozmowie poniżej: