Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Piątek, 17 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Biskup Tomasik z tytułem Ambasadora SM

niedziela, 04 października 2015 20:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego uhonorowało odznaczeniem "Ambasador SM" biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Uroczystość odbyła się 4 października na Zamku Królewskim w Warszawie z racji 25-lecia PTSR. Wyróżnienie "Ambasador SM" przyznawane jest za wieloletnią opiekę duchową nad członkami towarzystwa oraz za zasługi na polu podnoszenia świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego.
W trakcie uroczystości wręczono również wyróżnienia "Serca Serc" dla ks. Jacka Wieczorka, dyrektora Radia Plus Radom. Wśród laureatów z Radomia byli także: Aleksandra Kaca, Jolanta Krawczyk, Grażyna Schabowska i Robert Sałek. Wydarzenie na Zamku Królewskim było podsumowaniem corocznej ogólnopolskiej kampanii SyMfonia Serc, która ma na celu podniesienie poziomu świadomości o stwardnieniu rozsianym i życiu z tą chorobą, poprzez liczne spotkania, koncerty charytatywne i zbiórki publiczne. Co roku właśnie tam nagradzane są osoby, które czynnie angażują się w to przedsięwzięcie. Galę prowadzili: Anna Popek i Tomasz Połeć. Odbył się również recital Haliny Frąckowiak.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) jest jedyną ogólnopolską organizacją skupiającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Liczy ok. 6 tys. członków w całej Polsce. Współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych oraz chorych na SM z innych krajów świata. Jej misją jest poprawa jakości życia osób z SM oraz zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji tak, aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie.

Stwardnienie rozsiane to jedna z najczęstszych przewlekłych i nieuleczalnych chorób neurologicznych, dotykająca głównie ludzi młodych, w wieku 20-40 lat.